http://joomlarulit.com/

Ілюзія війни з незаконними забудовами від Андрія Шкули

Ілюзія війни з незаконними забудовами від Андрія Шкули

Депутат міської ради Тернополя лобіює  незаконні забудови в місті. Саме таке враження могло скластись в читачів нашого сайту зі статті «Що пов’язує Шкулу, прокуратуру, поліцію та один незаконний МАФ в Тернополі». Сьогодні ми докажемо документами істину такого твердження.

 

По вулиці 15 Квітня громадська організація «Громадський спротив корупції» понад рік пробує зупинити незаконну забудову. Історія розпочата весною 2017 року, саме тоді невідомі люди зрізали 21 дерево біля ринку «Оріон», вже тоді громадська організація била на сполох. Місту було завдано непоправних збитків в питанні екології, а також матеріальних на суму 25 776 грн.

Активісти за власний кошт відновили зруйновану алею зелених насаджень. За висадження молодих дерев громадська організація отримала лист-подяку від Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології.

Не зупиняли спроби знайти винних в знищенні дерев на вулиці 15 Квітня, поліція підтверджує чотири звернення в поліцію по даному факту протягом квітня – травня 2017 року.

Не довго судилось рости молодим деревам висаджених активістами, пізніше невідомі особи в ночі поламають молодняк, хтось активно готував собі територію. У 2016 році на цю ділянку вже були спроби отримати строковий сервітуту для розміщення МАФ-у, але спроби були марними. Протокол засідання комісії №29 від 21.11.2016р. чітко вказує, що Шкула Андрій Петрович запропонував рекомендувати заявнику отримати в відділі земельних ресурсів проект договору особистого строкового сервітуту та повторно звернутися до постійної комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі з відповідною заявою.

До видачі строкового сервітуту повернулись 19 квітня 2017 року на постійні комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі. На прохання депутата Ібрагімова голова комісії Андрій Шкула відреагував позитивно та поставив питання на голосування видачі строкового сервітуту громадянам Марчук З.Р., Марчук С.А., Пастирської М.К.. Результати голосування за пропозицію Шкули А.П.: За – 7 (Бліхар В.В. був відсутній під час голосування), проти-0, утримались - 0. Рішення прийнято.

Весною громадська організація «ГСК» звернулась до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області перевірити підозру про самовільне захоплення ділянки. Після перевірки факт самозахоплення підтвердився, громадянка Марчук Зоряна Ростиславівна самовільно захопила ділянку в розмірі 0.003 га. У 2016 році Шкула рекомендував вирішити питання в відділі земельних ресурсів проект договору особистого строкового сервітуту, а потім вже звертатись з заявою на його комісію, чому у квітні 2017 року дана рекомендація не взята до уваги. Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області інформує місцеву прокуратуру про самовільне захоплення землі за адресою 15 Квітня біля ринку «Оріон», а остання в свою чергу направляє дане повідомлення до Тернопільського відділу поліції Головного управління поліції у Тернопільській області для розгляду та прийняття рішень.

Щоб дізнатись про розгляд справи працівниками поліції громадська організація робить інформаційний запит. Відповідь вражає! Лейтенант поліції Кульпа С.Г., не знайшов складу злочину пославшись на виданий комісією впорядкування дрібної роздрібної торгівлі та тимчасових споруд побутового призначення строковий сервітут від 29 червня 2017 виданий ФОП Пастирська.

 

Уважно перечитавши відповідь поліцейських ми знайдемо чимало неточностей. Основною проблемою – це не помітили залитий бетон під фундамент даної споруди, що вже виключає її з переліку малих архітектурних норм, а від так є порушенням закону. Дивно, як поліцай проводив перевірку з 25.05 по 02.05 2018 року, також в реєстрі не існує ФОП Пастирська. Дана особа є співзасновником ТОВ. Найцікавіше в даній відповіді це дата надання строкового сервітуту комісії впорядкування дрібної роздрібної торгівлі та тимчасових споруд побутового призначення міської ради Тернополя. 29 червня 2017 року - саме тоді комісія видала відповідний сервітут. Як це могло статись незрозуміло, оскільки ще в 2016 році заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Остапчук В.О. чітко роз’яснила, що прийнято рішення сесією Тернопільської ради 26.04.2013 року зі змінами від 19.08.2016 року укладати договори особистого строкового сервітуту для обслуговування об’єктів дрібнороздрібної торгівлі за погодженням постійної комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі яку очолює Шкула Андрій.

Шкула Андрій погодив видати такий сервітут не помітивши стільки порушень закону та погодив віддати ділянку де знаходиться зелена зона, та була зрізана алея насаджень. Громадська організація «Громадський спротив корупції» отримала відповідь від міської ради Тернополя про цільове призначення земельної ділянки за адресою 15 Квітня біля ринку «Оріон». Дана ділянка відноситься до Р-3с зелених насаджень спеціального призначення. Для використання даної ділянки потребують спеціальних погоджень.

Помилки здатні допускати усі люди, не є виключенням Шкула Андрій, він сам це визнає на своїй сторінці в соціальні мережі. 5 червня депутат та Голова «земельної комісії» обіцяє взяти курс на війну з МАФ-ами, розглянути видані сервітути та позбавити тих власників, котрі не дотримуються закону. Активно просив допомагати йому в цьому громаду міста.

 

Громадська організація «Громадський спротив корупції» звернулась до Андрія Шкули з проханням переглянути виданий строковий сервітут для громадян Марчук З.Р., Марчук С.А., Пастирської М.К. від 19 квітня 2017, оскільки саме він зі слів поліції є дозволом зводити споруду на бетонній основі, а це вже не МАФ. Також додали документи, котрі засвідчували зрізку дерев на місці зведення споруди та акт Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області з висновком про самозахоплення землі. Також активісти попросили Андрія Шкулу, як Голову комісії, повідомити організацію про проведення засідань комісії.

У свої відповіді депутат міської ради здивував активістів. Звернення з вказаними порушеннями було взято просто до відома та пояснено що це не їх компетенція. А як тоді публічна заява в соціальні мережі? Гра на публіку? На прохання повідомляти про час проведення комісії послав на сайт міської ради, але на сайті публікують протоколи вже проведених комсії. Андрій Шкула не хоче щоб громадські організації були присутні на засіданнях комісії?

Користувачі мережі запитали Андрія Шкулу стосовно цього МАФ-а на вулиці 15 Квітня біля ринку «Оріон», на що отримали чітку відповідь.

«Мали б демонтувати бо такого (капітальну споруду) комісія точно не погоджувала. Однозначно питання будемо піднімати на засіданні бо "тимчасова споруда" по іншому виглядає. А щодо вирізаних дерев то ті матеріали і погодження,що були на комісії вказували на їх відсутність. Згодом з'ясувалось, що їх хтось вирізав задовго до затвердження документів», - відповів депутат Адрій Шкула.

Бачимо дві різні позиції в Андрія Шкули, на публіку він заявляє про боротьбу з забудовами, проте жодних дій не відбувається.

Ще більше запитань виникло у громадського активіста Юлі Мамчак стосовно можливо виданих нових сервітутів на тимчасові споруди по вулиці 15 Квітня.

Шкула продовжує не помічати МАФ-ів, в той час коли зрізують дерева, заливають бетон та зводять будівлі.

Іра Хомінець
для "Громадський погля Тернопільщини"